سبد خرید 0

شرکت سلامت پروتئین ایرانیان به شماره ثبت 456155

از گوشت شتر چه می دانید؟؟

گوشت-شتر

گوشت شتر که طبعی گرم و خشک دارد منبعی غنی از مواد غذایی مهم و مورد نیاز بدن است و دارای ویژگی هایی بدین شرح می باشد: این نوع گوشت ظاهری شبیه گوشت گوسفند داشته و میزان پروتئین و چربی کمتری نسبت به گوشت گاو دارد که البته پروتئین موجود در آن فاقد اسیدهای امینه ضروری مانند ترپتوفان ،والین ،لیوسین و ایزو لیوسین و هم چنین اسید امینه نیمه ضروری می باشد. از دیگر عناصر معدنی و ویتامین های موجود در آن می توان به آهن، فسفر،کلسیم،سدیم، پتاسیم و ویتامین های گروه B6 اشاره کرد. گوشت شتر نسبت به گوشت های گاو و گوسفند درجه PH بسیار متفاوتی داردگوشت های گاو و گوسفند درجه  بسیار متفاوتی دارد به همین دلیل گزینه مناسبی برای عملیات فرآوری گوشت می باشد. همچنین این نوع گوشت قدرت خاصی در نگهداری حجم زیاد آب دارد که این خاصیت از ویژگی های منحصر به فرد آن می باشد.

 

فواید گوشت شتر
این گوشت بدلیل دارا بودن مقدار زیادی ویتامین های گروه B6 برای اعصاب مفید بوده و بدلیل پرورش آن در محیطی غیر صنعتی فاقد هورمون و مواد آنتی بیوتیکی می باشد. کالری آن بالا است و برای تقویت افراد ضعیف و لاغر و ورزشکاران مناسب می باشد.در ضمن همبرگرهایی که از گوشت شتر تهیه می شوند نسبت به سایر همبرگرها نرم تر و کم وزن تر هستند.

 

گوشت شتر را به اندازه مصرف کنید.

چربی (82 درصد وزن کل چربی موجود، در کوهان شتر است) و سدیم این گوشت زیاد است به همین دلیل افراد مبتلا به چربی و فشارخون بالا باید در مصرف آن صرفه جویی کنند.بدلیل غلظت و سنگینی و تولید خون سوداوی توسط این گوشت بهتر است از مصرف روزانه آن به عنوان غذا خودداری نمایید. زیرا این گوشت دارای عوارضی است که برای پیشگیری از آن ها بهتر است گوشت را ابتدا با مقداری نمک،شوید و روغن زیتون بجوشانید سپس آن را با کمی خردل میل نمایید.

منابع:

www.beytoote.com

www.alodoctor.ir

www.tandorostan.org

 

www.zahedan-tebyan.ir